Vzhůru na palubu

Logo Think BigSérie 3 akcí pro neorganizované děti a mládež s cílem nabídnout dětem možnost aktivně trávit svůj volný čas, najít si přátele a zažít dobrodružství za hranicí PC světa a vzbudit pocit hrdosti na město Kolín, které má jednu z největších kriminalit v ČR. V rámci projektu uspořádáme večerní hru a workshop Po stopách kolínských strašidel v historickém centru města, dále Lampionová plavba na lodích s hudebním doprovodem na kolínském ostrově a Opičí cirkus – lanové aktivity pro děti a mládež tamtéž.

Popis projektu

Myšlenkou projektu je nabídnout šanci žít život naplno. Tzn. pomoci neorganizované mládeži být aktivní, najít pro sebe vlastní místo ve městě i ve světě. Chceme skrze akce nabídnout aktivní trávení volného času, možnost najít si nové kamarády a přátele, dále chceme vzbudit pocit hrdosti na své město.

Projekt je určen neorganizované mládeži a rodinám s dětmi. Projekt bude prospěšný zejména přistěhovaným dětem, jejichž rodiče pracují v průmyslové zóně a pomůže jim ukotvit se a sžít se s jejich novým městem, a i neorganizovaným dětem jako takovým.

Doufáme, že se nám podaří projektem redukovat rizikové chování mládeže v Kolíně.

Hrdost na město chceme vzbudit hrou a workshopem Po stopách kolínských strašidel.

Aktivní trávení volného času bude představeno vodními sporty Lampionová plavba a horolezecké aktivity na akci Opičí cirkus.

S realizací nám pomohou naši přátelé, partneři i rodiče. Pokud vznikne potřeba hmotného majetku, bude po akcích předán místnímu oddílu vodních skautů.

Cíle projektu

Cílem projektu je nabídnout aktivní trávení volného času neorganizované mládeži a snížit riziko rizikového chování dětí v Kolíně. Vedlejším cílem je rozvinutí vlastních dovedností jako jsou leadership, plánování, komunikace.

Akce projektu

Po stopách kolínských strašidel

Mumie

Mumie

Rytíř

Rytíř

Merlin

Merlin

Hejkal

Hejkal

Uspořádáme 3 akce, největší bude Po stopách kolínských strašidel. Akce je určena pro širokou veřejnost a pro rodiny s dětmi. Účastníci se vydají do historického centra Kolína, kde se dozví něco o jeho historii, strašidlech a legendách. Výhrou bude část kolínského pokladu. Koho nebude cesta bavit, bude připraven na náměstí workshop se strašidly. Předpokládaná účast je 250 účastníků.

Lampionová plavba

Benátksá noc

Benátská noc

Benátská noc

Benátská noc

Benátská noc

Benátská noc

Benátská noc

Benátská noc

Druhá akce je Lampionová plavba na lodích za hudebního doprovodu. Akce bude určena neorganizované mládeži a rodinám s dětmi. Účastníci mají šanci dozvědět se o vodním sportu na Kolínsku a užít si romantiku řeky na Kmochově ostrově. Předpokládaná účast je 100 účastníků.

Opičí cirkus

Nízká lana

Nízká lana

Na stromy

Na stromy

Lana

Lanové aktivity

Navigamus 2012

Prolézání

Další akce je Opičí cirkus. Skrze lanové aktivity a lezeckou stěnu chceme dětem nabídnout seznámení s horolezectvím. Školení instruktoři postaví lanové překážky, kde si budou moci děti vyzkoušet rovnováhu, kondici i odvahu. Předpokládaný počet účastníků je 100.

Akcí vznikne asi 50 kresbiček, 30 masek, vylepeno bude 100 plakátů, 5 hlášení v místním rozhlase, 500 setkání, 8 hádek pořadatelů a nespočet dětských úsměvů.
Jako uspokojivé budeme považovat, když alespoň 8 % dětí se zapojí do některých kolínských turistických, sportovních oddílů a alespoň 70 % dětí bude vědět, proč je v kolínském znaku drak.

O týmu

Think Big tým
Jsme tři přátelé – Slunda, Pepa a Ďobek – kteří v současné době aktivně vedou skautský oddíl v Kolíně a ve volném čase sjíždějí divokou vodu kdekoli ve světě, kde to jen trochu teče. Tento projekt není naším prvním, pořádáme každoročně již vyhlášené horolezecké závody na Pašince, letní děcké tábory, creekové expedice po evropě atd.
Toto je poprvé, co bychom se rádi účastnili projektu O2 Think Big a posunuli naši činnost zas o kousek dále.

Doporučení

Jouda

Jouda

Jan Slavíček – manufacture ingeneer, Ingersoll-Rand

Důvěřuji tomuto projektu, protože hlavně věřím klukům. Myslím, že projekt pomůže nejen městu Kolínu a jeho občanům, ale i klukům samotným. Tento projekt jistě rozvine i jejich osobnost, naučí je co je v dnešní době potřeba více než dříve, např.: držení slova, termínů, což je u mladých lidí vlastnost pomalu mizící. Proto přeji klukům, aby uspěli.

Články z akcí

Večerní Kolín ovládla strašidla
Noční plavba po Labi za svitu lampionů
Opičí cirkus – děti se na lanech vyřádili