Tábořiště

aktuální příspěvky

Další příspěvky ze sekce Tábořiště

informace o tábořišti

tábořiště

Pohled na tábořiště

srub

Pohled na srub ze předu

Základní informace

Tábořiště Poutníků z Kolína je malebné, klidné a ideální místo pro pořádání táborů jak junáckých, tak i jiných organizací. Nachází se kousek od Ledče nad Sázavou, kde je soustředěna většina institucí a dá se zde spousta věcí sehnat (nákupy potravin apod.). K tábořišti také patří studánka s pitnou vodou, která je vedene rozvoden do nádrže a odtud do kuchyně a umývarek, dle potřeby pak skoro kdekoli po tábořišti.
Tábořiště je plně vybaveno. Je schopno pojmout až 60 lidí do podsadových stanů, v případě větších počtů jsme schopni zajistit rozšíření ubytovací kapacity. Kuchyň je též vybavena vším potřebným pro práci kuchaře i jeho pomocník.
Tábořiště je situováno uprostřed lesa v mírném údolí, obtéká ho z jedné strany potok, kde je možnost osvěžení. Od hlavní silnice vede k louce necelý kilometr dlouhá štěrková cesta. Místo je tak poměrně daleko od civilizace. Ideální místo pro vaše svěřence poznat lépe přírodu.

Jak se k nám dostat

Jestliže ke své cestě použijete automobil a neznáte cestu, měli byste postupovat následovně:
Nejdříve se dostat do Kutné Hory odkud pojedete na Zbraslavice. Ve Štipoklasech odbočíte doleva na Ledeč nad Sázavou. Projedete Bohdančem, Třebětínem a Vrbkou. Asi cca po 3 km začne cesta prudce klesat, po půl kilometru klesání odbočíte doprava na Jedlou. Pokud jste se dostali do Habreku, přejeli jste odbočku. Následuje opět klesání serpentýnami do údolí. Dole odbočíte druhou odbočkou doprava, do lesa. Odtud už by měla být cesta značena až na tábořiště. Pokud ne, jedete asi ještě kilometr lesem. Jedinou odbočku, kterou potkáte ignorujte (cesta se stáčí vlevo, jeďte tedy vlevo), a pak stále rovně, až uvidíte tábořiště.
Pokud chcete jet vlakem, tak do stanice Chřenovice/Podhrádí a odtamtud pěšky. Přejdete železniční přejezd a vydáte se po cestě dále do lesa. Cesta vede stále po pěkné asfaltce asi 4 kilometry. Na jediné křižovatce, kterou potkáte se dejte vpravo. Dojdete až k hlavní silnici, odtud už je cesta popsaná (viz výše).
mapa na tábořiště

Zvětšit mapu
tábořiště Poutníků Mapy.cz

pronájem tábořiště

Tábořiště je možné pronajmout ve volných termínech, které jsou uvedeny níže. Přes prázdniny jsou to 4 termíny. Cena je stanovena na 40,- Kč/osoba/den pro členy Junáka ČR a jiné dětské organizace. Pro ostatní pak 60,- Kč/osoba/den.
Mimo hlavní prázdniny lze tábořiště také pronájmout a to na víkendy nebo i delší časové úseky. Cena za takovýto pronájem je stanovena dohodou.
Pronájem tábořiště se řídí smluvními podmínkami, které jsou uvedeny ve smlouvě níže!

ke stažení

obsazenost tábořiště

Nahrává se kalendář...
- Volné
21
- Rezervované
21
- Čekající
termín nájemce
3. července – 18. července 2020 Junák – 2. přístav Poutníci Kolín
18. července – 1. srpna 2020 Junák – 18. oddíl Svítání Kladno
1. – 15. srpna 2020 Jeroným Lešner
15. – 22. srpna 2020 Jiří Kučera, Dolní Břežany
22. – 28. srpna 2020 Tereza Janáková, tábor mládeže Wave Brno
termín nájemce

Rezervace

Striktně preferujeme návaznost termínů a v ideálním případě 14 denní turnusy, které jsou vypsané výše. Bohužel nemáme personální kapacitu na větší variabilitu a hlídání tábořiště. Nicméně rádi Vám vyjdeme vstříc, pokud nás dokážete personálně zastoupit, případně se jinak domluvit.

Rezervovat termín na tábořišti

Fotogalerie

Náhledová fotogalerie tábořiště

často kladené dotazy

kapacita ve stanech:

– 60 osob (30 stanů)
– 30 stanů je realizovatelné, lze zajistit i větší kapacitu

kapacita v dalších objektech (srub, vojenský stan…):

– srub má obytné podkroví, kde by se podle mých odhadů vešlo v pohodě 10 lidí

pitná voda (kontrolovaná?, vzdálenost od tábora):

Pitná voda je tažena hadicemi z nedaleké kryté studánky ve stráni cca 50 metrů od tábora. Kopii rozboru okresní hygienické stanice Kolín, kterou každoročně provádíme, vám předáme při předání tábořiště. Zatím se nám nestalo, že by byl problém s kvalitou vody.

vybavení kuchyně (na čem se vaří, nádobí…):

Vybavení kuchyně se dováží ze skladu, kterým disponujeme v Kolíně. Bude i Vám samozřejmě k dispozici. Jelikož jste se jistě dívali do srubu, tak na vysvětlenou dodám, že na místě necháváme jen pár nezbytně potřebných méně cenných věcí, které mohou doplnit arzenál kuchyně.
Kuchyň je plně vybavená na veškeré táborové vaření, vaří se na kamnech veliskoti 1 x 2 metry.

jídelna:

Krytá ve srubu s kuchyní – to je jedna možnost.
Druhá je možnost vojenského stanu vedle kuchyně, případně při velkém počtu účastníků tábora se dá kombinovat oboje.

uskladnění potravin (suchých i chlazených):

Potraviny uskladňujeme ve stanu, který je vždy k dispozici za stavbou kuchyně a je umístěný tak, že na něj přes celý den nesvítí slunce.
Potraviny rychleji podléhající zkáze dáváme do malých barelů, které umístíme do potoka do stínu, proud studené vody chladí vzduch kolem potravin v barýlcích (zatím se nám nestalo, že by se tam něco zkazilo).

odpadové hospodářství:

Pro kompostovatelné zbytky jídla a zbytků z kuchyně je vždy určená jáma nedaleký kus za tábořištěm. Jak si budete třídit odpad je na Vás. K dispozici by měly být konstrukce na igelitové pytle. Kam si je umístíte bude na Vás.

oddělené plochy pro zpracování potravin:

Vše je součástí kuchyňského vybavení dovezeného ze skladu, jak je zmíněno výše.

dovoz pečiva:

Od tábořiště je cca 7km vzdálené město Ledeč nad Sázavou. Zde je dostatek supermarketů na nákup i širšího sortimentu spolu s pečivem. Stojí zde supermarkety Billa a Penny, dale pak velmi dobře vybavené potraviny na náměstí.

mytí nádobí (voda přivedená až do kuchyně…):

Voda do kuchyně je zavedena z nádrže přes hadici do kohoutku ústícího přímo v objektu kuchyně.
Takže pitná tekoucí voda přímo v kuchyni. Teplou vodu nutno ohřívat na kamnech nebo v brutaru.

nahlášení na hygienu zařídí provozovatel nebo nájemce?:

Hlášení na okresní hygienickou stanici (OHES) si zařizuje nájemce tábořiště sám. Provozovatel tábořiště nezná dopředu počet účastníků tábora nájemce a nenese žádnou zodpovědnost za hygienické podmínky, které si nájemce v průběhu svého tábora udržuje. Tábořiště je předáváno ve stavu splňující hygienické normy a vyhlášky pro provoz letního dětského tábora.

nejbližší pohotovost/nemocnice:

V Ledči nad Sázavou je Poliklinika, kterou jsme již párkrát navštívili s několika málo méně závažnými případy a nemohu si stěžovat. Pouze v jednom případě jsme museli jet do Havlíčkova Brodu na rentgen a doporučuji si raději pro tyto případy zajet do Kutné Hory či Kolína. Havlbrod nic moc, ale nemocnice to také je. Doktora máme samozřejmě také sjednaného dopředu na všechny turnusy.

možnosti nákupu potravin:

Jak jsem se už výše zmínil, Ledeč nad Sázavou, kde je Penny a Billa.

možnost koupání v okolí:

Potok na okraji tábořiště – loni jsme dělali malou hrázku, ale je to jen taková demoverze koupání navíc chladná. Lepší je si dojít do obce Vrbka cca 4km nebo dojet auty, je tam 2 roky starý zrekonstruovaný rybník a voda v něm čistá. Další možnost je řeka Sázava místem dle vašeho uvážení, ale je poněkud kalnější. My jezdíme nejraději do Vrbky.

vzdálenost civilizace (“není to přímo u vesnice?”):

Tábořiště je uprostřed lesa, kam vede zhruba 1,5 km dlouhá cesta od hlavní silnice. Nejbližší vesnice je zhruba 3 km vzdušnou čarou přes kopec.
Odkazuji na mapy.cz, tam to uvidíte přesněji, dokonce ani v noci nedoléhá k nám hluk vesnice a pokud, tak velice slabě. Bezprostředně vedle tábořiště není jakékoliv sídlo. Cesta kolem není místními téměř vůbec využívána.

jak za deště (dá se zalézt s někam s plnou kapacitou tábora?):

Dá se do srubu, který pojme velké množství lidí, pro větší počty táborníků bude pro zájem postaven vojenský stan.

marodka (separátní stan?):

Je formou stanu zřízen blízko lesa ve stínu nedaleko kuchyně, separovaný od ostatních.

umývárka / hygiena:

Dvoukomorový tisícilitrový zásobník vody, který se plní hadicí vedoucí ze studánky, je dostatečnou vodárnou pro skládací umyvárky na mytí rukou a zubů, které se budují na ploše před sprchami. Konstrukce zásobníku na vodu umožňuje uvnitř držet vodu v chladu, takže se nekazí. Koupání je v kabinkách. Je možnost vytvoření teplé vody v bojleru a přečerpání do sudu vedle nádrže a dále formou sprch voda rozvedena do kabinek. Z praxe víme, že černý sud, který dáváme vedle nádrže přes slunečný den na večer ohřeje vodu do příjemné teploty a zájemci se vždycky najdou.

hřiště?:

Za posledními stany vzniká prostor pro různé hry, jinak cca 100m pod tábořištěm je další volná louka, která nabízí možnost her.

další vybavení (elektrika, …):

Elektrika není zavedena. Můžete si sami vzít elektrocentrálu, pokud vám to příjde vhodné.
Dříví budete mít do začátku připravené v dostatečném množství s tím, že jej přibližně v tom samém množství přenecháte při svém odjezdu – v okolních lesích je ho spousty stačí nanosit a nařezat.

jak probíhá výměna/předání turnusů:

Letní pronájmy tábořiště jsou vždy od soboty 12:00 do soboty 12:00. Předávající tak musí připravit tábořiště k předání do dané hodiny a umožnit jeho užívání dalšímu nájemci. Předání probíhá za přítomnosti vlastníka tábořiště. Při předání je s končícím nájemcem projito celé tábořiště a zapsány případné nedostatky nebo vyřešeny problémy, které jsou zaznamenány do protokolu. S novým nájemcem proběhne stejné kolečko, aby věděl, kde se co nachází, jak to funguje a jak se k tomu má chovat. Nedostatky jsou opět zapsány, aby nedošlo k zbytečným sankcím za škodu při konci turnusu

jak mohu poslat na tábor dopis nebo pohled:

Tábořiště nemá svou adresu a tak každý rok domlouváme zasílání korespondence na poštovní úřad České Pošty v Ledči nad Sázavou. Adresa je:
LTD Poutníci Kolín
pošta Ledeč nad Sázavou
Nádražní 461
584 01
přičemž LTD Poutníci Kolín můžete nahradit za název Vašeho tábora (Letní Dětský Tábor).

Vybavení na tábořišti

Nádobí v kuchyni

 • pekáč 2x
 • plech 2x
 • tác 6x
 • poklice 4x (jen!)
 • vál 2x
 • várnice bez kohoutku 1x
 • naběračka 5x
 • tisíc a jeden rendlík
 • vařečky 6x
 • palička na maso 1x
 • metla 2x
 • kleště 1x
 • struhadlo 4hran 3x
 • struhadlo obyčejné 2x
 • kráječ na knedlíky 1x
 • hrnce větší 9x
 • cukřenka
 • prkénko 3x
 • sítko 2x
 • nože mazací 5x
 • vidličky 8x
 • lžíce 8x

Nářadí

 • krumpáč
 • 2x koště
 • lopata 3x
 • berle
 • palice
 • vidle
 • hrábě 4x
 • kosa
 • srp
 • sekera 3x
 • kladivo 2x
 • pilka 3x
 • kombinačky
 • brousek
 • velká pila 4x
 • rýč
 • kaprovka
 • louče 6x
 • světýlka solar 4x

stav platný k 13. 7. 2013