Noční plavba po Labi za svitu lampionů

LampionV pozdním čtvrtečním odpoledni se na Kmochově ostrově začaly opět srocovat skupinky dětí s rodiči v očekávání další zajímavé akce. Tentokrát ale ne na lanech, nýbrž na lodích. Lampionová plavba nebo také Benátská noc, jak organizátoři akci nazvali přilákala i skauty z nedalekých Poděbrad.

Co se konkrétně dělo nám sdělil Jindřich Štědrý, jeden z organizátorů: „Před samotnou lampionovou plavbou si děti i s rodiči mohly zahrát pár seznamovacích her, které hrajeme u nás v oddíle. A pak už vzhůru na lodě. Každý dostal vestu a pádlo a pak se teprve mohl posadit na loď. Pak teprve začal ten správný tanec na připravenou choreografii.

Jakmile se trochu setmělo, jednotlivé lodě se tak seřadily a čekaly na pokyn k tanci. Z reproduktorů umístěných na břehu se najednou ozvala hudba na motivy pirátů z Karibiku a přes deset lodí, mezi nimiž byla i dračí loď se dalo do pohybu. Z postupného šera se stala tma a tak z lodí byly vidět jenom pohybující se lampiony.

Otázku ohledně bezpečnosti nám zodpověděl organizátor projektu Vzhůru na palubu… Tomáš Litera: „Každé dítě i kormidelník má na sobě povinně plovací vestu, která ho v případě nucené rozplavby udží na hladině. Navíc každou loď kormidluje a řídí zkušený vedoucí, který má v dané činnosti dlouholetou praxi.“ A kde se vám podařilo sehnat takový počet lodí? „Tolik lodí se nám podařilo získat jedině díky spolupráci kolínských vodáckých oddílů jako jsou Fortuna Kolín, Devítka Kolín, Poutníci Kolín, kteří tímto vybavením disponují. A právě také díky tomu, že se mezi sebou známe, lze připravovat takovéto akce.

Lampionová plavba, které se účastnilo 150 – 200 dětí s rodiči je jinak již druhá ze série akcí pořádaných v rámci projektu Vzhůru na palubu… Ten byl podpořen z grantového programu O2 Think Big. Poslední akce s názvem Po stopách kolínských strašidel proběhne v půlce listopadu v historickém jádru města Kolína. Máte se na co těšit.

Fotky z akce si je možné prohlédnout v tomto odkazu:
https://poutnici.rajce.idnes.cz/Lampionova_Plavba_25-10-2012

Více informací:
https://www.poutnicikolin.cz/vzhuru-na-palubu/

Lampionová plavbaLampionová plavbaLampionová plavbaLampionová plavba