Opičí cirkus: děti se na lanech vyřádily

Opičí cirkusV průběhu sobotního dne 20. 10. 2012 se na kolínském Kmochově ostrově začaly scházet desítky dětí i s rodiči, aby se mohly zúčastnit akce Opičí cirkus. Jednalo se o lanové překážky a aktivity romístěné různě po Kmochově ostrově, kde si mohli všichni vyzkoušet svoji zručnost, balanc a koordinaci.

Samotní organizátoři z řad skautského přístavu Poutníci byli namístě již kolem osmé hodiny ranní, aby stihli vše připravit. A to se také vyplatilo.

Jak popisuje Ďobek, jeden z organizátorů: Hned po otevření akce přišla první vlna nadšených dětí, které si chtěly lanové aktivity vyzkoušet. Ty se nám podařilo zvládnout a pak i na chvíli zájem opadl. Ale to netrvalo dlouho! A tak jsme měli až do konce akce co dělat. Stálo to za to!

Podle jeho slov se tak na akci vystřídalo 250 – 300 dětí, ať už z různých dalších kolínských dětských organizací anebo rodiče s dětmi, kteří ještě v žádné organizaci nejsou. A na ty byla akce hlavně cílena.

Projekt Vzhůru na palubu… si klade za cíl právě umožnit rodičům s dětmi, které ještě v žádné organizaci nejsou, aby lépe poznali činnost v takovém oddíle a jednodušeji se do něj mohli zapojit. V neposlední řadě chceme také ukázat nově přistěhovaným rodinám s dětmi, že to v Kolíně žije a že jsou zde spolky, které umožňují aktivní trávení času dětí a jejich seberozvoj„, dodal Tomáš Litera jako jeden ze spoluorganizátorů projektu. „Díky těmto myšlenkám byl projekt také podpořen v programu O2 Think Big„, dodává.

Akce byla opravdu bohatá na nespočet překážek, mostů, prolézaček a dalších aktivit, kde organizátoři sbírali jeden dětský úsměv za druhým. Za zmínku stojí také závod v lezení na strom, na který byly přidělány umělé chyty a v cíli musel závodník rozeznít zvon. Většině se to podařilo.

Fotky z akce si je možné prohlédnout v tomto odkazu: https://poutnici.rajce.idnes.cz/Opici_Cirkus_20-10-2012

Opičí cirkusOpičí cirkusOpičí cirkusOpičí cirkus