Táborové brigády a stavba podsad

SpolupráceJaro nám již začalo a léto se rychle blíží. A přišel čas jet se podívat na tábořiště a udělat něco pro naši základnu, aby nám zase další rok dobře sloužila. Minulý rok byla započata práce na nové jídelně, kterou je potřeba dokončit + další potřebné práce, které se každý rok opakují.

A další potřebnou nutností je obnova stanových podsad, které již trpí dlouhověkostí. A jak jinak je budeme obnovovat než svépomocí.

Proto vyhlašuji na následující termíny brigády na tábořišti a na stavbu podsad.

 

  • 1. května 2014 – stavba první podsady, cvičné, podsady – Dobřeň, u Joudy na baráku
  • 3. a 4. května 2014 – stavba dalších podsad dle prvního kopyta – Dobřeň, u Joudy na baráku, večer možná grilovačka
  • 7. a 8. června 2014 – brigáda na tábořišti
  • 28. a 29. června 2014 – brigáda na tábořišti a invaze
  • 23. a 24. srpna 2014 – bourání tábora

Stavba podsad

Stavění a výroba podsad se koná v Dobřeni za Suchdolem u Kutné Hory. V bydlišti Joudy, který nám zajišťuje plnou podporu, materiál a část nářadí. Další potřebné nářadí je potřeba si přinést s sebou. Vše po předchozí domluvě s Joudou.

Kontakt: Jan „Jouda“ Slavíček, jan_slavicek@eu.irco.com, 602 477 454

nebo https://www.facebook.com/events/285486018293817/?source=3&source_newsfeed_story_type=regular

Brigády na tábořišti

Příjezd možný na tábořiště již v pátek, hlavní pracovní den je sobota. Na sobotní den se budu snažit zajistit nějaké pivní občerstvení a na večer nějaké maso. V neděli pak již jenom dodělávky a do 12ti odjezd. Kdo by časově nezvládal celý víkend, tak se prosím snažte dorazit hlavně na tu sobotu.

Sekání tábořiště je dohodnuto individuálně. Hlavní složkou práce bude příprava dřeva, čištění potoka a okolí, dodělávky na srubu, jídelna, lavice, postele do podsad, kontrola a čištění studánky a další práce…

Bourání tábora

Nutná je co nejvyšší účast pokud možno vše, kdo v daný termín může. Skládat tábor v pár lidech je otročina. Prosím tedy o zodpovědnost a uvolněte si daný víkend v kalendáři. Opět se budu snažit o nějaké to občerstvení, abychom mohli společně uzavřít další skautský rok.

Předem děkujeme všem, kteří se budou moci účastnit a přiložit ruku k dílu.