Předtáborová brigáda s rodiči

taboriste2Poslední brigáda před táborem proběhla v pátek a sobotu 21. a 22. června. A řekl bych, že i celkem úspěšně. Ač se nám ze začátku zdálo, že pojedeme jenom ve třech (Ave já, Dytta a Vočko), opak byl pravdou. V sobotu dopoledne přijeli ještě pomoc z řad rodičů pan Petr Bareš a Gábina a Honza Kubelkovi. A jejich pomoc přišla opravdu vhod.

Bylo nás tedy šest a zvládli jsme toho opravdu hodně. První na řadu přišla tráva na louce. Vzhledem k tomu, že s loděniční sekačkou se pracovalo na na kolínské loděnici, přišla vhod sekačka Joudova. Nebyla zvyklá na taková zvěrstva jako je ta loděniční, ale i tak Dytta půlku louky posekala a udělala golfový trávník před srubem.

Než jsme se s Vočkem chtěli pustit do střechy na umývárkách, stačil přijet Petr a prakticky hned se k nám připojil. Chvíli na to dorazili i Gábina s Honzou, a tak jsme práci na střeše přenechali tatínkům a šli jsme s Vočkem odkorňovat prkna. Ty padla nakonec na střechu skoro všechna. Mezitím se Gabča pustila do trhání trávy kolem staveb, kterou nepobrala sekačka. A musím se přiznat, že takhle čisto jsem kolem srubu ještě neviděl. Bylo by vhodné koupit nějaké srpy, aby taková práce šla lépe.

Když byla prkna na střeše, natáhli jsme společně ipu a řádně přidělali. Bohužel jí nebylo dost na celou plochu, takže je potřeba ještě alespoň roli dokoupit. Ale i tak teď vypadá umývárka daleko lépe.

Ke konci dne už jsme stačili s Petrem, Honzou a Vočkem stáhnout 4 kmeny na stavbu jídelny. Ty jsou připraveny na odkornění.

Udělala se spousta práce a já všem zúčastněným moc děkuji za účast a hlavně za odvedenou práce, která nám moc pomohla. Těším se na Vás brzy na táboře.

A kdo by chtěl ještě pomoci, může přijet v pátek (28.) a sobotu (29.) na Invazi.

Podívejte se také na fotky z jarních brigád:

https://poutnici.rajce.idnes.cz/Jarni_Brigady_na_Taboristi_2013/