Týden ve stínu egyptských pyramid

FaraonVe stínu pyramid, kde tiše plyne řeka Nil, vládne mocný faraon obklopen tajemnými mýty, jaké lze nalézt jen v těchto zemích. V tomto kraji učenci přepisují již dávno zapomenuté hieroglyfy a roztodivná zaklínadla ze starých papyrů na stěny tmavých hrobek uprostřed mocných staveb. Pojďme rozluštit jejich tajemství, aniž bychom probudili bdělé kamenné sfingy u vchodu do pyramid nebo snad dokonce mumii odpočívající ve zlatem pokrytém sarkofágu. Rozpoutejme honbu za starodávnými poklady, učením nebo dokonce věčným životem. Staň se členem saharské výpravy a pojď s námi prozkoumat tajemství Egyptu! Jediná příležitost na tomto táboře. Tvůj velbloud již na tebe čeká…

…tak nějak začínalo průvodní slovo k letošnímu táboru. A se vším všudy, vyjma tedy těch velbloudů, se na letošním táboře podařilo zrealizovat. Pravda, Nil jsme měli trochu menší, ale i tak jeho nížiny byly úrodné. Úrodné na hry, zábavu, přátele, dobrou náladu a nově nabyté znalosti a kamarádství. No, posuďte sami z úryvků táborového deníku:

Den II

HryDnešní den jsme prožili, no začalo to tak, že zazvonili, aby jsme vstali. Měli jsme pár minut na to, aby jsme se obuli a vyšli před stan. Potom jsme měli rozcvičku a byli jsme rozděleni, červení šli s Vočkem a ostatní s Florencem, Skobou anebo s Tučňákem. Po rozcvičce následovalo uklízení stanu na bodování všichni uklízeli co nejrychleji, protože nebylo moc času. Potom dva vedoucí kontrolovali stany a dávali body. Poté náležel nástup na snídani, všichni museli mít umyté ruce. Seřadili jsme se do řad po skupinách. Přednost měla modrá skupina, protože měla službu v kuchyni. Po dobré snídani, kterou udělala Makina s Kůzletem jsme měli nástup před stožárem. Všichni jsme se šli oblíct do toho co máme na nástup. Většina měla kroj nebo modré pruhované tryka. Při nástupu jsme hlásili jednotlivé skupiny. Zástupce každé skupiny na hlásil kapitánu stav skupiny. Po nástupu jsme se šli převléci do pracovního nebo na ušpinění. Po nástupu jsme si udělali hygienu. Potom jsme měli dopolední zaměstnání. Dávali jsme dohromady ohniště a dřevo na večerní tábor. Potom jsme měli svačinu pokračovali v práci. Byla příprava na oběd po obědě byla pauza. Všichni odpolední klidu odpočívali. Poté jsme se seřadili před jídelnou a pustili jsme se do rozdělané práce ohniště a dřeva. Také přišel posel faraona Tutmos sním jsme si povídali o tom co nám udělala mumie Chu-Fu. Protože řádí každou chvíli. Večer jsme si udělali hygienu a udělali jsme nástup potom byl oheň a horory. A potom jsme šli spát.

Den VI

Huba-BubaRáno začalo jako každé jiné – budíček, rozcvička, bodování, snídaně a nástup. Poté následovalo dopolední zaměstnání, při kterém jsme se rozděleni na dvě skupiny naučili stavět přístřešky z celt a morzeovu abecedu (šifrování).

Po obědě a poledním klidu následovala CTH. Tentokrát jsme se vydali hledat druhou ze tří posvátných sošek, sošku žirafy. Tu měl u sebe černošský náčelník Huba-Buba, který svolil, že nám ji dá výměnou za kůže všech zvířat v lese. Ve sbírání zvířat nám pomáhali překupníci, u kterých jsme si mohli kupovat různá vylepšení, nebo později za již sebrané kůže dostat debeny (jinak také palmová semena; egyptská měna). Problém byl v tom, že jsme zvířata (vedoucí) museli najít a chytit, což bylo v mém případě dost těžké, vzhledem ke zranění z předchozího dne (hra – Písečná bouře), a tak jsme se s Čarodkou alespoň procházeli lesem a hledaly zvířata, která byla pomalá a moc se nepřemisťovala. Asi jedinou nástrahou v této hře byl hlídač, který střežil les a mohl vám kdykoliv sebrat všechny kůže, pokud jste měli koupenou licenci.

Nakonec se nám podařilo získat kůže všech deseti zvířat a tím i sošku.

Večer také několik z nás skládalo slib: Čarodka, Vojta, Pajda a Rošťák se stali skauty.

Veselí ve stanuPísařEgypťankaEgypťan

Fotky z prvního týdne na táboře:

https://poutnici.rajce.idnes.cz/Tabor_Egypt_ve_Stinu_Pyramid_2013_30-6_13-7-2013-part-1/