Sjezd Vavřineckého potoka

Divoká vodaKdy: pátek 11. října – sobota 12. října 2013

Kde: VavřinecHryzely

Kdo: 12 let a starší

Sraz: pátek 11. října v 19:00 u klubovny

Návrat: v sobotu 12. října v 16:00 u klubovny

S sebou: věci na vodu, Kč 200,- (doprava, startovné, atd..) + kapesné, jídlo, věci na spaní, cokoli dalšího potřebujete na dvou denní výpravu s přespáním

Informace

Pojedeme úsek Vavřineckého potoka v délce cca 8mi kilometrů z Vavřince do Hryzel o obtížnosti WW 2 (nic těžšího jak jezy na Sázavě). Oddíl má vlastní lodě – Gumotex Baracka – na kterých se bude Vavřiňák sjíždět. Podle počtu účastníků si každý sjede potok jednou až dvakrát pod dozorem zkušených kormidelníků.

Plán akce je takový, že v pátek večer vyrazíme od klubovny do Horních Krut kde přespíme. V omezené míře je možné přespat uvnitř, ale doporučuji vzít na přespání stan. Na místě lze po dobu konání akce koupit něco k pití a do žaludku (párek, guláš, klobása). Takže večeři a jídlo na celý další den ideálně vlastní, s tím, že po cestě lze koupit k zakousnutí párek a k zahřátí čaj.

V sobotu ráno vstáváme celkem brzy. Voda teče od 7:00 do 14:00. Rychlá, ale řádná snídaně. Zabalení věcí a na vodu. Až do dvou odpoledne na vodě, s prostřídáním všech účastníků. Poté nějaké to jídlo, zabalení věcí a odjezd do Kolína.

Věci na vodu

Vestu, helmu, pádlo a loď dodá oddíl. V ideálním případě má vodák na sobě dlouhý neopren, vodáckou bundu, boty. Bylo by dobré, aby jste si dané věci někde zapůjčili (v Kolíně u Štěpána/potápěče, od známých, od lidí v oddíle). Jsme schopni zajistit zapůjčení věci v půjčovnách v Praze. Neoprenové věci jsou doporučené, udrží vás v teple, i když budete mokří. A mokří opravdu budete.

Jako slabou náhradu lze místo bundy použít starou šusťákovku, místo neoprenových bot staré kecky a několikero ponožek. Dlouhý neopren se jen velmi těžko nahrazuje. Zásadně doporučuji si nebrat žádné nasákavé věci. Na prochladnutí rukou se hodí třeba cyklistické rukavice.

Počítejte s tím, že se budete koupat a že budete plavat.

Doprava

Osobními auty z Kolína a zpět. Na místě nám pak auta budou převážet kamarádi řidiči.

Spaní

V Horních Krutech na louce ve stanech vedle sokolovny. Uvnitř sokolovny se topí a je možné zakoupit nějaké jídlo a pití.

Kontakt

Prosím všechny účastníky, aby se mi nahlásili na e-mail s tím, že opravdu pojedou. Případně pokud chybí nějaké informace nebo je něco nepochopitelné či je potřeba zajistit nějaké věci. Vaši oddílový vedoucí vám také jistě poskytnou řadu užitečných informací o Vavřineckém potoce a jeho sjíždění.

Tomáš Litera

776 703 336 (po 16. hodině)

tomaslitera@hotmail.com (odpovídám během celého dne)

Stránky pořadatele: https://www.vodacipecky.cz/vavrinec/2013-pozvanka.html