Po stopách kolínských strašidel podruhé

Logo Think Big15. 11. 2013 od 17:00 do 20:00

Město Kolín stojí na břehu řeky Labe již několik století a za tu dobu se uvnitř jeho hradeb odehrála spousta příběhů, mýtů a legend. Třeba ten o dceři kolínského kata a osudu mlýnů na březích Labe nebo ten o nepoctivých písařích, kteří jako strašidla prochází městěm. A zvědavý syn rabína Löwiho… Že je neznáte?!

Vydejete se s námi tedy v pátek 15. listopadu po setmění Po stopách kolínských strašidel. Sejdeme se v 17 hodin na Karlově náměstí.

Čeká Vás procházka potemnělým historickým centrem města Kolína a seznámení s jednotlivými strašidli, bubáky, duchy a dalšími obludami s mýtů, bájí a legend města Kolína. Zároveň se ale dozvíte i něco o historii samotného města a proč je třeba ve znaku drak. Pro všechny bude připravena soutěž s kolínským pokladem na jejím konci. A kdo se bojí tmy a nebude chtít opouštět náměstí, tak si může vyrobit strašidelnou masku a nebo vyřezat svítilnu z dýně či řepy nebo jiné vyzkoušet jiné workshopy se strašidly. Jsme parta 3 skautů a chceme ukázat rodičům s dětmi a dětem samotným jak lze trávit volný čas různorodou a seberozvíjejích činností. Chceme tak zároveň i dát možnost a prosto nově přistěhovaným rodinám s dětmi se zapojit do činnosti dětských organizací v našem městě a vůbec jim ukázat, co v takových organizacích mohou děti zažít. Na místě budou přítomni vedoucí jednotlivých dětských oddílů i s jejich dětmi a přihlížející rodičové. Očekáváme účast až 250 lidí. Akce je podpořena nadací O2 Think Big.

Vodník

Vodník

Rytíř

Rytíř

Workshop

Workshop

Strašidla

Strašidla