Na jedné lodi

Logo Think BigSérie 3 akcí pro neorganizované děti a mládež s cílem nabídnout dětem možnost aktivně trávit svůj volný čas, najít si přátele a zažít dobrodružství za hranicí PC světa a vzbudit pocit hrdosti na město Kolín, které má jednu z největších kriminalit v ČR. V rámci projektu uspořádáme večerní hru a workshop Po stopách kolínských strašidel v historickém centru města, dále Vodní bitva na lodích na kolínském ostrově a Opičí cirkus – lanové aktivity pro děti a mládež s novou umělou lezeckou stěnou, kterou sami vyrobíme. Taktéž na Kmochově ostrově.

Popis projektu

Myšlenkou projektu je nabídnout šanci žít život naplno. Tzn. pomoci neorganizované mládeži být aktivní, najít pro sebe vlastní místo ve městě i ve světě. Chceme skrze akce nabídnout aktivní trávení volného času, možnost najít si nové kamarády a přátele, dále chceme vzbudit pocit hrdosti na své město.

Projekt je určen neorganizované mládeži a rodinám s dětmi. Projekt bude prospěšný zejména přistěhovaným dětem, jejichž rodiče pracují v průmyslové zóně a pomůže jim ukotvit se a sžít se s jejich novým městem, a i neorganizovaným dětem jako takovým.

Doufáme, že se nám podaří projektem redukovat rizikové chování mládeže v Kolíně.

Hrdost na město chceme vzbudit hrou a workshopem Po stopách kolínských strašidel.

Aktivní trávení volného času bude představeno vodními sporty „Vodní bitva“ a horolezecké aktivity na akci Opičí cirkus.

S realizací nám pomohou naši přátelé, partneři i rodiče. Pokud vznikne potřeba hmotného majetku, bude po akcích předán místnímu oddílu vodních skautů.

Cíle projektu

Cílem projektu je nabídnout aktivní trávení volného času neorganizované mládeži a snížit riziko rizikového chování dětí v Kolíně. Vedlejším cílem je rozvinutí vlastních dovedností jako jsou leadership, plánování, komunikace.

Akce projektu

Po stopách kolínských strašidel

Mumie

Mumie

Rytíř

Rytíř

Merlin

Merlin

Hejkal

Hejkal

Uspořádáme 3 akce, největší bude Po stopách kolínských strašidel. Akce je určena pro širokou veřejnost a pro rodiny s dětmi. Účastníci se vydají do historického centra Kolína, kde se dozví něco o jeho historii, strašidlech a legendách. Výhrou bude část kolínského pokladu. Koho nebude cesta bavit, bude připraven na náměstí workshop se strašidly. Předpokládaná účast je 250 účastníků.

Vodní bitva

Benátksá noc

Benátská noc

Benátská noc

Benátská noc

Benátská noc

Benátská noc

Benátská noc

Benátská noc

Druhá akce je „Vodní bitva“ na lodích. Akce bude určena neorganizované mládeži a rodinám s dětmi. Účastníci mají šanci dozvědět se o vodním sportu na Kolínsku a užít si romantiku řeky na Kmochově ostrově. Předpokládaná účast je 100 účastníků.

Opičí cirkus

Nízká lana

Nízká lana

Na stromy

Na stromy

Lana

Lanové aktivity

Navigamus 2012

Prolézání

Další akce je „Opičí cirkus“. Skrze lanové aktivity a lezeckou stěnu chceme dětem nabídnout seznámení s horolezectvím. Školení instruktoři postaví lanové překážky, kde si budou moci děti vyzkoušet rovnováhu, kondici i odvahu. Předpokládaný počet účastníků je 100.

Akcí vznikne asi 50 kresbiček, 30 masek, vylepeno bude 100 plakátů, 5 hlášení v místním rozhlase, 500 setkání, 8 hádek pořadatelů a nespočet dětských úsměvů.
Jako uspokojivé budeme považovat, když alespoň 8 % dětí se zapojí do některých kolínských turistických, sportovních oddílů a alespoň 70 % dětí bude vědět, proč je v kolínském znaku drak.

O týmu

Jsme dobří kamarádi – Vočko, SlundaMakynaFlorenc a Kosťa – kteří v současné době aktivně vedou skautský oddíl v Kolíně a ve volném čase sjíždějí divokou vodu kdekoli ve světě, kde to jen trochu teče nebo jezdíme na kole po horách či po nich jen tak lezeme. Tento projekt není naším prvním, pořádáme každoročně již vyhlášené horolezecké závody na Pašince, letní děcké tábory, creekové expedice po evropě atd.
Toto je poprvé, co bychom se rádi účastnili projektu O2 Think Big a posunuli naši činnost zas o kousek dále.

Projekt na stránkách nadace O2 ThinkBig

Doporučení

Jouda

Jouda

Jan Slavíček – manufacture ingeneer, Ingersoll-Rand

Myslím si že tento projekt bude pro Kolín I pro děti jednoznačným přínosem. V dnešní  nepříliš ekonomicky šťastné době, kdy si rodiče musí rozdělit výdaje na zbytné a nezbytné, často jde investice do volného času dětí stranou což pro budoucnost dětí I naší není nijak dobra zprava. Proto podpoření  tohoto projektu ,kdy někdo dobrovolně věnuje v tak nízkém věku svůj volný čas zdarma cizím dětem, se mi jeví jako velmi užitečné.

Myslím ,že stejný ne-li větší přínos má projekt i pro tým samotný, kdy mladému člověku je dávána důvěra a zároveň odpovědnost za ostatní. Kdy se učí komunikovat, vést  rozpočty poradit si, když zrovna něco nejde prostě to co se mu v budoucím uplatnění v životě jistě mnohokrát hodí.