Letní Tatry 2016

1332169119_nt-010Ahoj,

rád bych vás pozval na horskou výpravu do Nízkých Tater, kde společně zdoláme, jak hory, počasí, tak i vlastní limity.
Datum výpravy je stanoveno na 10. – 13. 8. 2016.

Úvod

Jedná se o vícedenní zahraniční výpravu pro děti ve věku od 13. Mezi hlavní cíle si klade seznámení našich skautů s ostatními z ČR i SK a vzájemné vyměnění si svých zkušeností a znalostí, dokázat absolvovat hřebenovou výpravu v Nízkých Tatrách, poznat své psychické a fyzické možnosti, rozvoj znalostí v oblasti přežití v přírodě a mezi nejdůležitější patří cíl, naučit děti spolupráci a semknout se jako tým.

Program

Program je přizpůsoben všem aktivitám, které zde děti budou zkoušet a zábavě, kterou chceme, aby zažily.
1. Den: instruktáž přežití v přírodě v horách a jak si připravit správný přístřešek, čemu se vyvarovat a co je naopak dobře.
2. Den: Není tolik pochodový, jako budou dny následující, ale v ten den je chceme naučit, jak správně připravovat jídlo, příp. rozdělání ohně a to nejdůležitější, jak si sehnat pitnou vodu. Ohledně vody je chci seznámit s komunikací s místními domorodci a dále se systémem nanofiltrů, které jsou schopny chemicky i biologicky vyčistit i bahnivou vodu.
3. Den: Hlavní pochodový den. Klade si za cíl ukázat jim krásu tamní přírody a ukázat silnějším, že ikdyž umí vzdálenost ujít v pořádku, slabší z jejich týmu ne. Chceme je naučit spolupráci, aby silné napadlo pomoci slabším a slabší, aby viděli, že mají kamarády, na které se mohou spolehnout.
4. Den: Přesun na autobus a vlak s tím, že dostanou zdroje na jejich vyhledání. Tj. dostanou jízdní řády a mapu, jak se k nim dostat.

Trasa

Trasa se bude nacházet na Slovensku v oblasti Nízkých Tater. Vede z Vyšná Boca do Donoval přes celou délku hřebenu Nízkých Tater přes místa, jako jsou například Ďumbier, Chopok, Dereše. Celková délka trasy kolem 35 km.

Harmonogram trasy

1. Den: odjezd vlakem v 10:00 z Kolína, příjezd v 17:40 do Vyšna Boca. Odtud se půjde cca 10 km na Králičku, kde se bude i přespávat.
2. Den: přechod 10 km na Křižské sedlo
3. Den: přechod 19 km na Košarisko
4. Den: přechod 11 km do Donoval odkud v 12:25 jede autobus směr Banská Bystrica a odtud vlak do Kolína. Rozchod v Kolíně v 20:00. (doufáme, že tento spoj děti objeví také, jinak se nám to protáhne).

Jídlo a pití

Jídlo je řešeno společnou stravou, které je rozloženo z důvodů váhy mezi všechny účastníky. Vařit se bude vždy ráno a večer. Suroviny na jídlo se ponesou celou dobu výpravy, dokud nebudou zkonzumovány, proto to budou především lehké potraviny, jako například pytlíky rýže, sušenky, sušené maso, pytlíkové polévky, luštěniny apod… Pitný režim bude možné dodržovat díky velkému množství horských studánek v oblasti, kde se bude nabírat i voda na vaření. Dále bude pořízen i nanofiltr k čištění potoční vody.

Ubytování

Vzhledem k množství našich rádců, které máme, poneseme stany či jen celty, záleží na dohodě s účastníky.

Pojištění

Mám předem domluvené pojištění do zahraničí pro všechny účastníky akce. Bude sjednáno u pojišťovny Generalli a v případě plnění je schopno pokrýt i výjezd letecké záchranné služby.

Byrokracie

Kvůli náročnosti přípravy celé výpravy budou zavedeny předběžné přihlášky a nevratné zálohy. Potvrzení o bezinfekčnosti bude opět nutností. Kartička či kopie kartičky zdravotní pojišťovny.
S účastníky se domluvím na případných úpravách trasy a dalších organizačních věcech týkající se konání akce.

V případě dotazů či zájmu kontaktujte Florence, tomas.florian@skaut.cz, +420 723 186 972.

S pozdravem Florenc