Jubilejní horolezecké klání na Pašince

Pašinka 2012V sobotu 2. června se na skalách U Kohoutova mlýna sešlo nejen na padesát skautů a skautek, ale i široká veřejnost v čele s horolezci z blízkých i vzdálených krajů. Cíl byl jednoznačný – zalézt si a zasoutěžit na přírodním lezeckém terénu. A tak od deseti hodin ráno do čtyř odpoledne si účastníci mohli zalézt na šesti tratích o různé obtížnosti.

Některé lehké tratě tak byli určeny především dětem, aby si mohli vyzkoušet jaké je to lézt na skutečné skále. Jiné, těžší, byly určeny především pro závodíky, kteří tak mohli předvést svůj um. A že bylo na co koukat svědčí i to, že jedna trať zde měla stupeň obtížnosti devět. Všichni až na pár jedinců vylezli alespoň jednu trať.

Nejdůležitější na takovýchto akcích však je, aby se nikomu nic nestalo. A proto každou trať jistila zodpovědná osoba, která pomáhala začátečníkům i poradit. A samozřejmě tratě a vybavení zajišťovali kvalifikovaní lezci z horolezeckého oddílu Potkali se u Kolína.

Vše se podařilo a den hezky uběhl. Na závěr dne se předaly ceny za nejlepší lezecké výkony ve všech kategoriích ve věku od pěti až do čtyřiceti let.

Fotky z lezeckého klání si můžete prohlédnout v následujícím odkazu:

https://poutnici.rajce.idnes.cz/Lezecke_Klani_Na_Pasince_2-6-2012/