Jak se staví tábor i s pyramidami

SpolupráceNa tábořiště přijíždíme v pátek dopoledne s Adamem. Konečně zase svým způsobem doma! Cestou ještě stačíme vyřešit, co a jak uděláme s rozvodem vody. Novodur vyhrál a máme na to také své lidi – Adam se dohodnul se strýcem, který nám během víkendu před táborem nainstaloval parádní vodovod. Ale zpátky k táboru.

Přijíždíme na prázdnou louku a hned se dáváme do díla. Dokončujeme střechu na umývárkách, připravujeme dřevo a čistíme a vyspravujeme kamna, aby přežili další sezonu i více. Odpoledne pak již přijíždějí další, a tak se dáváme i do sekání trávy a vynošení podsad ze srubu. A večer se stačíme ještě osvěžit u ohně a zahrát si a zazpívat par písní. Zítra nás čeká opravdová práce, invaze, celý den makání. Dokonce má přijet i pár rodičů.

Invaze

Vítejte v Egyptě

Sobotní buzení je po večerním flámu pomalé a tak spící Joudu tahá ze spacáku Kroky, který už v devět dopoledne je nastartovaný makat. Jako správný vysoký manažer neváhá rozdávat plno rad a nápadů na zlepšení a tak mu radši dáváme rychle do ruky hrábě a posíláme ho něco dělat. Během dne stačíme vytahat podsady a připravit je na stavbu. Pokračujeme i v přípravě umývárek a sečení louky. I základy na novou jídelnu se začínají objevovat. Den rychle uteče a vše je připraveno na nedělní příjezd dětí. Jen stany čekají, až si je účastníci tábora sami postaví. Však je potřeba, aby se to naučili. Rodiče nám na invazi hodně pomohli a k večeru se s nimi již loučíme a děkujeme jim za pomoc. A připravujeme se na zítřek. Zítra začíná tábor…

Úryvek  z kroniky

„Začíná den tábora. Máme sraz před klubovnou než odjedeme. Každou chvilkou přichází víc a víc dětí, které se spolu neznali a znali. Potom jsme si rozdali čísla a šli jsme na vlakáč. Tam jsme se seznámili, i já s jednou holkou jménem Niky. Když jsme dojeli tak jsem šli pár kilometrů a povídali. Když jsme přišli do tábora, čekali tu vedoucí. A pronesli pár slov, pak jsme se rozdělili do dvojic a stavěli jsme stany a vedoucí nám pomáhali. Potom jsme se seznamovali, atd. Potom bylo nějaké občerstvení a večer měli jsme i nějaký programy a hry.“

„Všichni se hodně těšili,
ale to ještě nevěděli,
co je čeká.
Téma Tábora: Egypt“

Tábor stojí

Chrám Amon Ra

Den, který začal brzkým vstávání, aby se dojelo do Kolína pro děti a jejich věci rychle utíká. Nestačíme se divit ani počítat čas a před bránou tábora stojí kupa letošních účastníků. Ještě než vejdou, dostávají instrukce a první slovo od náčelníka Ďobka, šéfa tábora, a pak už se s křikem rozebíhají do tábora. Na tábořišti už se mezi dětí mísí i ostatní vedoucí a pomáhají a radí se stavbou stanu. Co a jak k sobě patří, kam dát šroubek, kam patří tyč a konstrukce. Jak se co spojuje a jak se vůbec nasazuje plachta. Ač jsme měli na začátku pochyby, děti jsou šikovné a během několika hodin stojí všechny stany do jednoho. Postupně už se jenom ubytovat, dodělat poličky a nanosit podložky pod batohy a může se začít tábořit. Tábor ve stínu egyptských pyramid stojí…!

Na fotky se můžete podívat na odkazu níže:

https://poutnici.rajce.idnes.cz/Jak_se_Stavi_Tabor_Egypt_ve_Stinu_Pyramid_30-6-2013/