Faraon Tutmos, mumie Chufu a táborníci

EgypťanDen VIII

Snídaně byla do postele a nebyla rozcvička. 1. odpolední zaměstnání byly uzle a šplhání po lanech. Pak byla svačina a bylo i bodování a nebyl žádnej leťák. Šli jsme za bohatým kupcem a nám dal sošku ibis a za to jsme mu museli přenést zboží přes hlídky. Já jsem přenes 3 zboží jako některé děti. Až jsme to propašovali pak nám dal třetí sošku a šli jsme do tábora. A pak pozdějc večer jsme a dali jsme do malého hrnce tři sošky a zapálily. Tutmos řek ňáké kouzlo až pak jsme zabily mumii. Běželi jsme na místo, kde zmizela a našli jsme tam anfóru. Běžely jsme do tábora a všichni se radovaly, že jsme zabily mumii.

Den X

Dneska ráno jsme měli rozcvičku. Potom jsme měli snídani a šli jsme na hygienu. Pak jsme měli jedno půldenní zaměstnání. Poté byla svačina. A bylo 2. dopolední zaměstnání. Potom byl oběd. Pak jsme se šli koupat, byl tam i skokánek. Když jsme se vrátili do tábora, dali jsme si večeři, byli palačinky. Poté byla večerka.

P1080414 P1080440 P1080392 DSC_1012

Den XII

Jako každý jiný den se zvonilo na vstávání. Jenomže to bylo něco jiného, Kupodivu jsme vstali a rozcvička byla krátká. Po rozcvičce byl samozřejmě i nástup a hygiena, to se nic nezměnilo. Poté se zazvonilo na dopolední zaměstnání, ale nikdo nevěděl, co se bude dělat. A pak nám vysvětlili, co se bude hrát. Dalo by se říc, že jsme si hráli na dospělí. Pracovali jsme dostávali jsme peníze a chodili po různých úřadech. Pak byla svačina a po svačině náleželo pokračování hry. Všichni měli různé povolání. Květinář a nebo dřevorubec, atd… Všichni si to užili. Poté byl obět. Obět byl velmi dobrý jako vždy. Při odpoledním klidu červení myli nádobí a poté skoro všichni vymýšleli fórky na Kanadskou noc. To je noc na konci tábora kde si můžem dělat legraci či žerty navzájem. Po klidu jsme se seřadili před srubem. Čekal tam na nás jako vždy Tutmos, protože jsme šli hledat z besedu, aby jsme mohli přeložit svitek. Bylo to náročné, protože jsme měli kruh z čtyři provázky a mělio jsme to dávat na kůli, kterích se to nesmělo ani dotknout. Opět pak na posilněnou jsme dostali svačinu. Potom jsme až do večera měli volný čas. Před večeří nás zavolal Tutmos, že půjdme zničit zlé prokletí. Ale ještě před tím byl nejlepší nástup za celý tábor, byli jsme v egyptských oblečcích. Potom jsme zůstali oblečení a šli jsme na místo, kde byla vyvolána mumie Chu-fu. Byli jsme tam všichni kromě Makyny a Kůzlete, kuli pikle. V lese jsme odvolávali pohromu, která byla na nás uvalena. Všichni jsme měli zapálené svíčky a mluvili. Pak byla chvilka, aby jsme se nad sebou zamysleli. Pak Tutmos řekl, že každý má říct jak se mu líbil tábor a ostatní. Padali moc krásná slova i proslovi a šlo vidět že to všichni říkali od srdce. I vedoucí říkali moc pěkná slova a Faraon. Potém jsme se pomalu odebírali do tábora. Trochu jsme zlobili tak Makyna řekla že máme jít zase dál dokud nepudeme jak máme. Když jsme přišli do tábora s jídelně byla hotová lesní zdravá večeře jak pro vznešené. Když jsme si posadili, tak na stolech byla spousta dobrot piškoty s náplní, ovoce, zelenina atd… Než jsme začali jíst Ďobek prohlásil nacpěte si pupky. A začali jsme jíst a jíst a jíst. A potom už nevím, co se stalo, protože začala noc.

Fotky z druhé poloviny tábora: https://poutnici.rajce.idnes.cz/Tabor_Egypt_ve_Stinu_Pyramid_2013_30-6_13-7-2013-part-2/